Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:16 - Zülal Güneş Yazdı

Sevap ve Günah Kelimelerinin Anlamları

Soru: Sevap ve Günah Kelimelerinin Anlamları
Cevap: Günah dinimizce yasaklanmış olan sözlü veya davranışları yaptığımız takdirde bize uygulanacak yaptırımdır. Sevap ise Allah yolunda yapılan iyiliktir.

Sevap ve Günah Kavramlarının Anlamları

Sevap ve Günah Kelimelerinin Anlamları

Sevap ve günah kelimelerinin anlamları konusunda sevap, İslam dininde kişinin hem dini hem de insanlar için doğru ve iyi hareketler gerçekleştirmesi, nefile ve farz ibadetlerini yerine getirmesi gibi durumlardan dolayı sahip olduğu hayrın adıdır.

Günah ise sevabın karşıtıdır ve hem insanlar için kötü ve yanlış hem de dinimiz İslam için yasak ve haram olan şeyleri yapmak, farzları terk etmek gibi davranışlarda bulunması ile aldığı cezalardır.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 11. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.