Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:10 - Zülal Güneş Yazdı

Şiddetli Seslerin Sebep Olabileceği Zararlar Nelerdir?

Soru: Şiddetli Seslerin Sebep Olabileceği Zararlar Nelerdir?
Cevap: Şiddetli seslerin sebep olabileceği zararları içerisinde özellikle kişilerde işitme kaybı ve işitme kaybının yanı sıra stres, kulakta çınlama, dikkat bozukluğu, iş veriminin düşmesi, iletişim güçlüğü gibi durumlar görülmektedir.

Sesin Şiddetinin Zararları Nelerdir?

Şiddetli Seslerin Sebep Olabileceği Zararlar Nelerdir

Ancak sadece bu durumlar değil aynı zamanda korku, tedirginlik, rahatsızlık, yorgunluk veya zihinsel etkilerde yavaşlama ile kas gerilmeleri, dolaşım bozuklukları ve ani refleksler de yüksek sese maruz kalındığında ortaya çıkmaktadır.

Bu noktada kişilerde fiziksel ve ruhsal olarak birtakım hasarlar meydana gelebileceği için kişilerin normal ses düzeyinin üstündeki seslere uzun süre maruz kalmamaları gerekmektedir. eğer uzun süre yüksek desibeldeki bir sesle maruz kalırsak bu durumda yukarıda saymış olduğumuz tüm problemler görülmeye başlanmış olur

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 171. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.