Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 13:54 - Zülal Güneş Yazdı

Sizce Aynı Gün İçerisinde Bodrum ve Ardahan’da Neden Farklı Hava Olayları Yaşanmaktadır?

Soru: Sizce Aynı Gün İçerisinde Bodrum ve Ardahan’da Neden Farklı Hava Olayları Yaşanmaktadır?
Cevap:

Aynı gün içerisinde Bodrum ve Ardahan’da farklı hava olayları yaşanması, iklim faktörlerinin etkisiyle açıklanabilir. İklim faktörleri, yer şekilleri, deniz ve rüzgarlar gibi faktörlerin etkisi sonucu değişebilir.

Bodrum ve Ardahan’da Aynı Günde Havas Şartları Neden Farklılık Gösterir?

Sizce Aynı Gün İçerisinde Bodrum ve Ardahan’da Neden Farklı Hava Olayları Yaşanmaktadır.

Bodrum, Ege Bölgesi’nde bulunan deniz kıyısı bir kent olduğu için, sıcak ve nemli hava şartlarının etkisi daha fazladır. Ardahan ise Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan iç kısımda yer alan bir şehir olduğu için, kurak ve soğuk hava şartları daha fazladır.

Ayrıca, Bodrum ve Ardahan arasındaki mesafenin uzaklığı, rüzgarların ve deniz hareketlerinin yönlerinin de farklı olması hava olaylarının farklılaşmasına neden olabilir.

Bu nedenle, aynı gün içerisinde Bodrum ve Ardahan’da farklı hava olayları yaşanabilir ve bu, iklim faktörlerinin etkisi sonucudur.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.