Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 10:34 - Zülal Güneş Yazdı

Sizce Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitli Olmasındaki Etkenler Nelerdir?

Soru: Sizce Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitli Olmasındaki Etkenler Nelerdir?
Cevap: Ekonomik faaliyetlerin çeşitliliğini etkileyen coğrafi, iklim, demografik sosyo – kültürel ve ekonomik birçok faktör bulunmaktadır.

Ekonomik Faaliyetler Neden Çeşitlidir?

Sizce Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitli Olmasındaki Etkenler Nelerdir?

Ekonomik faaliyetlerin çeşitliliğini etkileyen coğrafi, iklim, demografik sosyo – kültürel ve ekonomik birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin ekonomik faaliyetler üzerindeki etkileri genel olarak şöyle sıralanabilir;

  • Coğrafi özellikler, ekonomik faaliyetlerin hangi sektörlerin gelişebileceğini ve hangi sektörlerin zayıf kalabileceğini belirleyebilir.
  • İklim, ekonomik faaliyetlerin hangi sektörlerin gelişebileceğine ve hangi sektörlerin zayıf kalabileceğine etki edebilir.
  • Demografik faktörler, ekonomik faaliyetlerin hangi sektörlerin gelişebileceğine ve hangi sektörlerin zayıf kalabileceğine etki edebilir.
  • Sosyo-kültürel faktörler, ekonomik faaliyetlerin hangi sektörlerin gelişebileceğine ve hangi sektörlerin zayıf kalabileceğine etki edebilir.
  • Ekonomik faktörler, ekonomik faaliyetlerin hangi sektörlerin gelişebileceğine ve hangi sektörlerin zayıf kalabileceğine etki edebilir.
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.