Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 16:18 - Zülal Güneş Yazdı

Size Adil Davranılmazsa Neler Hissedersiniz? Açıklayınız.

Soru: Size Adil Davranılmazsa Neler Hissedersiniz? Açıklayınız.
Cevap:

Adalet düzeni sağlamak için oldukça önemlidir. Bizlere saygısız şekilde davranıldığında kendimizi mutsuz hissetmekteyiz. Bu nedenle başkalarına karşıda adaletli davranmamız gerekmektedir.

Adaletin Sağlanamadığı Bir Toplumda Yaşayan İnsanlarda Hangi Duygular Oluşabilir?

Size Adil Davranılmazsa Neler Hissedersiniz? Açıklayınız.

Empati oluşabilmesi için oldukça önemlidir.

Adalet sağlanmadığı durumlarda güvensizlik ve huzursuzluk gibi duygular ortaya çıkmaktadır. Bu duygular insanlarda nefret ve kin duygularının da oluşmasına neden olmaktadır.

Devlet tarafında ortaya çıkan adaletsizlik toplumdaki bireylerin devlete karşı olan güvenini sarmaktadır. Bu da zamanla toplumsal düzenin bozulmasına neden olmaktadır.

Örneğin mahkemede yargılanan bir kişiye hak ettiğinden fazla veya az ceza verilmesi toplum tarafından devlete olan güveni sarsmaktadır.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 54. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.