Cevap Yaz
22 Şubat 2024, 20:09 - Zülal Güneş Yazdı

Su Dolu Pet Şişeler Ormanlık Arazilere Atılırsa Ne Gibi Olumsuzluklara Neden Olur?

Soru: Su Dolu Pet Şişeler Ormanlık Arazilere Atılırsa Ne Gibi Olumsuzluklara Neden Olur?
Cevap: Su dolu pet şişelerin ormanlık arazilere atılması birçok olumsuzluğa neden olabilir. Bu olumsuzluklardan ilki, çevre kirliliğidir. Ayrıca pet şişeler su kaynaklarının kirlenmesine de neden olmaktadır.

Pet Şişe Atıklarının Doğaya Zararı Nedir?

Su Dolu Pet Şişeler Ormanlık Arazilere Atılırsa Ne Gibi Olumsuzluklara Neden Olur

Pet şişeler doğada çok uzun süre kalabilir ve bozulmadan kalırlar. Bu nedenle, ormanlık alanlara bırakılan su dolu pet şişeler doğal yaşam alanlarını kirletebilir ve doğal yaşamı tehdit edebilir.
Pet şişelerin içindeki su doğal su kaynaklarına ve suyun geçtiği alanlara atıldığında, içindeki kimyasallar ve mikroplar nedeniyle su kaynaklarının kirlenmesine neden olabilir. Ormanlık alanlara bırakılan su dolu pet şişeler, yaban hayatı için bir tehdit oluşturur. Hayvanlar, pet şişelerin keskin kenarlarına takılabilir ve yaralanabilir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 177. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.