Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Zülal Güneş Yazdı

Sürücüler Geceleri veya Karanlık Tünellerde Neden Araçların Farını Yakar?

Araç Sürücüleri Farlarını Neden Yakar?

Bazı yollarda lambalar bulunmamaktadır. Bazı yollarda ise lambalar olmasına rağmen önünü görmesine yetecek kadar yeterli olmamaktadır. Yeterli olmayan lambalardan dolayı karanlıkta sürücüler önünü görememektedir. Yolda giderken gittiği yolu, önünde araç olup olmadığını, ya da farklı cisimlerin olup olmadığını görmek amacı ile farlarını açarak yollarını aydınlatırlar. Sürücüler farları yakmadıkları zaman önlerini göremedikleri için olası kazalara sebebiyet verebilirler.

Sürücüler Geceleri veya Karanlık Tünellerde Neden Araçların Farını Yakar

Kazaları önlemek amacı ile farlar araçlar için çok önemlidir. Gidilen tünel, ıssız yollar, tek şeritli yollar, orman yolları gibi alanlarda lambalar az ya da hiç bulunmamaktadır. Lamba bulunmayan bahsettiğimiz yollarda gece gidildiğinde farların bulunması çok önemlidir. Gidilen yolu görmek, çıkabilecek engelleri görmek, önünde araç olup olmadığını görmek amacı ile farlar hayati tehlikeyi en aza indirger.

Günümüzde farklı araçlarda da farlar bulunmaktadır. Teknelerde, uçaklarda da farlar bulunmaktadır. Farların sayesinde karşıdan gelecek olan araç tekneyi fark ederek olası kaza önlenmiş olmaktadır. Uçaklarda gece uçuş yaparken kendini farkettirmek amacı ile farları kullanmaktadır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.