Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 10:26 - Zülal Güneş Yazdı

Takım sporlarında görevli bir sporcunun görevini yapmasının, takım başarısındaki önemi

Soru: Takım sporlarında görevli bir sporcunun görevini yapmasının, takım başarısındaki önemi
Cevap: Takım sporlarında tıpkı hayatta olduğu gibi bize verilen görevleri yerine getirmeli ve birlik içinde, uyumlu bir şekilde ilerlemeliyiz. Bu sayede başarı da bizim olacaktır.

Takım Sporlarında Birlik İçinde Olmak Ne Kadar Önemlidir?

Takım sporlarında görevli bir sporcunun görevini yapmasının, takım başarısındaki önemi

İnsan bu dünyada toplumla yaşayan bir varlıktır. Issız bir adada tek başınıza yaşadığınızı düşünün. Hayat ne kadar sıkıcı ve eğlencesiz olurdu. Bu nedenle insan yaşadığı sosyal çevre ile uyum içinde olmalıdır. Takım sporlarında olduğu gibi, her oyuncu diğer takım üyeleriyle uyum içinde rolünü görev bilinciyle oynar, ancak o zaman başarı yakalanabilir. Çünkü toplum içinde herkes üzerine düşeni yapmaktan kaçınırsa bu iş ne yazık ki başarısız olur.

Böylece takım sporlarında tıpkı hayatta olduğu gibi bize verilen görevleri yerine getirmeli ve birlik içinde, uyumlu bir şekilde ilerlemeliyiz. Bu sayede başarı da bizim olacaktır.

6. Sınıf Sosyal Bilgileri Ders Kitabı 14. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.