Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
28 Aralık 2019, 16:18
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

Tarihî Nesnelerin Müzelerde Koruma Altına Alınmasının Sebepleri Nelerdir?

Müze

Tarihî Nesnelerin Müzelerde Koruma Altına Alınmasının Sebepleri Nelerdir?

Tarihi nesnelerin müzelerde koruma altına alınmasının sebepleri aslında basittir. Tarihi nesneler çok eski olduğu için çok değerlidir. Kötü niyetli bazı şahıslar bu tarihi nesneleri çalarak yabancı ülkelere satmak veya karaborsada satmak isteyebilir. Bu tarz bir olayın gerçekleşmemesi için devletler bu şekilde önlem almıştır.

Tarihi nesneler medeniyetin simgesidir. Bugün müzelere giderek bir çok medeniyete ait tarihi nesneleri görebilir ve inceleyebiliriz. Bu aktiviteler genel kültürümüzü geliştirir. Tarihi nesnelerin kaybolmasını ve çalınmasını bu nedenle istemeyiz. Burada devreye Kültür ve Turizm Bakanlığı devreye giriyor ve müzeler kuruyor. Bu müzelerde görevli insanlara iş vererek bu tarihi nesnelerin güvenliğini sağlıyor.

Tarihi nesnelerimizin çalınmasını ve kaybolmasını istemeyiz. Bu nedenle bizde tarihi bir nesne bulduğumuzda onları karakola veya en yakın Kültür ve Turizm Bakanlığı Müdürlüğüne giderek teslim etmelisiniz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Bayramların Bir Arada Yaşamamız Açısından Önemi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.