Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 3:31 - Zülal Güneş Yazdı

Tarım, Sanayi ve Uluslararası Ticaret Arasındaki İlişki

Soru: Tarım, Sanayi ve Uluslararası Ticaret Arasındaki İlişki
Cevap:

Tarım, sanayi ve uluslararası ticaret birbirleriyle yakın bir ilişki içindedir. Tarım ürünleri sanayinin hammaddesi olarak kullanılabilir ve sanayi ürünleri de tarımsal üretim için kullanılabilir. Aynı zamanda, tarım ürünleri ve sanayi ürünleri, uluslararası ticaret yoluyla farklı ülkelere ihraç edilebilir ve aynı zamanda yetersiz olmaları durumunda ithal edilebilir. Bu ilişkinin uluslararası ticaretin ve ekonominin büyüme ve gelişmesinde önemi oldukça yüksektir.

Tarım, Sanayi ve Uluslararası Ticaret Arasındaki Bağ Nedir?

Tarım, Sanayi ve Uluslararası Ticaret Arasındaki İlişki

 

Tarım, sanayi ve uluslararası ticaret birbirleriyle yakın bir ilişki içindedir. Tarım sektörü, sanayi sektörüne sermaye, işgücü ve hammadde sağlarken, sanayi sektörü de hem bu hammaddelerin işlenmesinde hem de tarım sektörünün yararlanabileceği ürünlerin üretiminde etkisi bulunmaktadır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 196. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.