Cevap Yaz
23 Şubat 2024, 21:12 - Zülal Güneş Yazdı

Telefon, Genel Ağ Gibi Teknolojik Araçlar Yokken İnsanlar İletişim İçin Hangi Yolları Kullanıyor Olabilirler?

Soru: Telefon, Genel Ağ Gibi Teknolojik Araçlar Yokken İnsanlar İletişim İçin Hangi Yolları Kullanıyor Olabilirler? Farklı Ülkelerde Üretilen Ürünlerden Nasıl Haberdar Olabilirler?
Cevap:

Telefon, internet gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için şunları kullanabilirler: Mektup, telgraf, elçiler, kuşlar. Farklı ülkelerde üretilen ürünler hakkında haberdar olmak için insanlar şunları kullanabilirler: ticaret elçileri, ticaret dergileri.

Farklı Ülkelerde Üretilen Ürünlerden Nasıl Haberdar Olabilirler?

Telefon, Genel Ağ̆ Gibi Teknolojik Araçlar Yokken İnsanlar İletişim İçin Hangi Yolları Kullanıyor Olabilirler Farklı Ülkelerde Üretilen Ürünlerden Nasıl Haberdar Olabilirler

Telefon, internet gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için şunları kullanabilirler:

  • Mektup: İnsanlar mektup gönderme yoluyla birbirlerine mesaj gönderebilirler.
  • Telgraf: Telgraf, hızlı ve etkileyici bir iletişim yoludur. İnsanlar telgraf gönderme yoluyla hızlı bir şekilde birbirlerine mesaj gönderebilirler.
  • Elçiler: Elçiler, bir mesajın fiziksel olarak taşınması için kullanılan bir yoldur. İnsanlar mesajlarını elçi aracılığıyla gönderebilirler.
  • Kuşlar: Kuşlar, mesajların havadan taşınması için kullanılan bir yoldur. İnsanlar mesajlarını kuşlar aracılığıyla gönderebilirler.

Farklı ülkelerde üretilen ürünler hakkında haberdar olmak için insanlar şunları kullanabilirler:

  • Ticaret elçileri: Ticaret elçileri, ülkelerarası ticaret hakkında haberler taşır ve ülkelerarası ürünler hakkında bilgi sunar.
  • Ticaret dergileri: Ticaret dergileri, ülkelerarası ürünler hakkında haberler sunar ve ticaret hakkında bilgi verir.
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 177. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.