Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:56 - Zülal Güneş Yazdı

TİKA ve TÜRKSOY’un Türk Cumhuriyetleriyle olan ilişkilerimize katkıları nelerdir?

Soru: TİKA ve TÜRKSOY’un Türk Cumhuriyetleriyle olan ilişkilerimize katkıları nelerdir?
Cevap:

TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) ve TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı), Türkiye’nin Türk Cumhuriyetleriyle olan ilişkilerine katkıda bulunan önemli kuruluşlardır.

TİKA ve TÜRKSOY’un Türk Devletleri ile Olan İlişkilere Katkıları Nedir?

TİKA ve TÜRKSOY’un Türk Cumhuriyetleriyle olan ilişkilerimize katkıları nelerdir

TİKA, Türkiye’nin yurt dışındaki kalkınma iş birliği faaliyetlerini yürüten bir ajansdır. TİKA’nın Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerindeki katkısı, bu ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmalarına destek olmak ve Türkiye ile aralarındaki iş birliği ve ilişkileri güçlendirmektir. Bu doğrultuda, TİKA, Türk Cumhuriyetleri’nde sosyal ve ekonomik projeler yürütmekte, eğitim ve sağlık alanlarında destekler sağlamaktadır.

TÜRKSOY ise Türk dünyasındaki kültürel bağların güçlendirilmesi ve korunması amacıyla kurulmuş bir teşkilattır. TÜRKSOY’un Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerindeki katkısı, Türk kültürünün yaygınlaştırılması ve korunması, Türk kültürünü tanıtmak için kültürel faaliyetler düzenlemek, gençler arasında kültür alışverişini teşvik etmek ve Türk dünyasındaki sanat ve edebiyat eserlerini korumak ve tanıtmak gibi konularda çalışmalar yürütmektir.

6. Sınıf Sosyal Bilgileri Ders Kitabı 232. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.