Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:13
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1069

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi Nedir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Semih Ofset SEK Yayınları Sayfa 10 Ders Kitabı Cevapları

Trafik kurallarına uymanın önemi nedir?

Trafik kuralları, kara yollarında ulaşımı sağlayan araçların ve yayaların uyması gereken kurallar bütününe verilen isimdir. Trafik kuralları hakkında genel bilgiler, milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenir.

Ülkemizde ulaşım en çok karayolları ile sağlanmaktadır. Yani bir çok yük aracı ve bireyler bir yerden başka bir yere gitmek için kara yollarını tercih etmektedir. Hal böyle olunca bu trafiği yoluna koyma ve kazaların oluşması riskini en aza indirmek için trafik kurallarına ihtiyaç vardır. Trafik kuralları sayesinde her kişi üstüne düşen görevleri net bir şekilde kestirebilmektedir. Trafik kuralları sayesinde meydana gelebilecek olan kazalar en aza indirilebilmektedir. Zaten meydana gelen kazaların çoğu kişilerin trafik kurallarına uymamasından kaynaklanır.  Bu sebeple de trafik kuralları hayati bir öneme sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Her kişinin trafik kurallarına uyması ve uymayan kişileri ise uyarması gerekir.  Ülkemizde her birey trafik kurallarına uyarsa ne ölümler bu kadar çok olur nede karalanmalar. Bu yönüyle trafik kurallarına uymak çok büyük önem arz eder.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.