Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Trafik Kurallarına Uymanın Önemi Nedir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Semih Ofset SEK Yayınları Sayfa 10 Ders Kitabı Cevapları

Trafik kurallarına uymanın önemi nedir?

Trafik kuralları, kara yollarında ulaşımı sağlayan araçların ve yayaların uyması gereken kurallar bütününe verilen isimdir. Trafik kuralları hakkında genel bilgiler, milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenir.

Ülkemizde ulaşım en çok karayolları ile sağlanmaktadır. Yani bir çok yük aracı ve bireyler bir yerden başka bir yere gitmek için kara yollarını tercih etmektedir. Hal böyle olunca bu trafiği yoluna koyma ve kazaların oluşması riskini en aza indirmek için trafik kurallarına ihtiyaç vardır. Trafik kuralları sayesinde her kişi üstüne düşen görevleri net bir şekilde kestirebilmektedir. Trafik kuralları sayesinde meydana gelebilecek olan kazalar en aza indirilebilmektedir. Zaten meydana gelen kazaların çoğu kişilerin trafik kurallarına uymamasından kaynaklanır. Bu sebeple de trafik kuralları hayati bir öneme sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Her kişinin trafik kurallarına uyması ve uymayan kişileri ise uyarması gerekir. Ülkemizde her birey trafik kurallarına uyarsa ne ölümler bu kadar çok olur nede karalanmalar. Bu yönüyle trafik kurallarına uymak çok büyük önem arz eder.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.