Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz?

Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz?” 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı konusu içerisinde öğrencilerimizi okul hayatlarında karşılaşabilecekleri ve 3. Sınıf Hayat Bilgisi kitabında bulunan Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz? sorusunu cevapladık. Soruyla alakalı eklemek istediğiniz, hatalı bulduğunuz veya herhangi bir konuda belirtmek istediğiniz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.

Trafikte kurallara uymazsak ne tür sıkıntılar yaşayabiliriz?

Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz?

Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

Trafik insanın ulaşım sağladığı her yere denir. Bir insan evin kapısından çıkıp ayağını sokağın taşına bastığı anda trafikte bir birey olarak sayılır.  Evinden çıktığı andan itibaren trafik kurallarına uymak zorundadır. Bu trafik kuralları evrenseldir. Trafik kuralları dünyanın her yerinde ufak tefek farklılıklar gösterse bile özünde aynı amaca hizmet etmektedirler. Trafik kuralları insan ve hayvanların hayatını düşünerek uzmanlar tarafından oluşturulmuş kurallardır. Bu kurallara uyulmadığı taktirde mal ve can kayıpları meydana gelebilmektedir. Bu can kayıpları sadece insanla sınırlı değildir. Trafik kurallarına uymazsak sokaktaki hayvanları veya vahşi hayvanlara istemeden zarar verip öldürebiliriz.

En özetiyle trafik kurallarına uymazsak insanlar can ve mal kaybına uğrarlar. Masum canlı dostlarımıza istemeden zarar vermiş oluruz. Yayalar ve arabalar trafikteki bütün kurallara harfiyen uymak zorundadır. Kırmızı ışıkta durmalı, yeşil ışıkta geçmeli. Yayalar yaya geçidini, alt geçidi ve üst geçitleri kullanmalı, yola atlamamalı. Arabalar şehir içi ve şehir dışı hız kurallarına uymalı, okul bölgesine yaklaştığında yavaşlamalı, hastaneye yaklaştığı zaman sessiz olmalıdır. Gereksiz yere korna çalıp insanları rahatsız etmemelidir. Özellikle şehirler arası uzun yollarda iken far kullanımına dikkat etmeliyiz, karşımızdakileri rahatsız edecek sis farı ve uzun farları gereksiz yere kullanmamalıyız.

Bu gibi bir çok trafik kuralı örnek verilebilir. Bütün trafik kuralları bir amaca hizmet eder. Can kaybını en aza indirgeyip bitirmektir. Hem hayvan canı hemde insan canı trafik kuralları tarafından korunmaktadır. Bu kuralları ihlal eden hem yayaları hemde araçları her gece televizyonlarda görüyor ve izliyoruz. Her gece çok feci trafik kazaları görüyor, bazen trajikomik olaylarla karşılaşıyoruz.  Bu nedenle trafikteki bütün kurallara eksiksiz ve harfiyen uymalıyız.


Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz?

Trafikte Kurallara Uymazsak Ne Tür Sıkıntılar Yaşayabiliriz?” konusu içerisinde ilkokula yeni yeni alışmaya başlamış 3. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri konulardan olan Trafik ile ilgili soruları cevapladık. Cevaplar arasında eksik, hatalı veya yanlış olduğunu düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.