Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 3:30 - Zülal Güneş Yazdı

Turizm, Ön Yargıların Ortadan Kalkmasında Ne Gibi Bir Rol Oynayabilir?

Soru: Turizm, Ön Yargıların Ortadan Kalkmasında Ne Gibi Bir Rol Oynayabilir?
Cevap:

Turizm, ön yargıların ortadan kalkmasında, özellikle ülkeye karşı ön yargıları bulunan kişilerin hem ülkeyi hem de kültürünü tanımasını sağlar ve bu da kişilerin ön yargılarını ortadan kaldırarak yerini hoşgörüye bırakır.

Turizm Ön Yargıları Kırar mı?

Turizm, Ön Yargıların Ortadan Kalkmasında Ne Gibi Bir Rol Oynayabilir?

Turizm sayesinde, ön yargı ile yaklaşılan bir ülkeyi kişiler doğrudan görüp tanıma fırsatı bulur ve bu sayede de ülke ile ilgili en doğru bilgilere ve fikirlere sahip olabilirler.

Ön yargıları ortadan kaldırmada turizm çok önemli olurken, turizm sayesinde bu ön yargılar ortadan kalkarak kişiler ülkeye ve kültürüne karşı bir yakınlık hissederek sevebilir. Ülkemizi doğru tanıtabilmek açısından turizmin yeri oldukça özeldir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 196. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.