Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 17:40 - Zülal Güneş Yazdı

Türk Dil Kurumu İle İlgili Araştırma

Soru: Türk Dil Kurumu İle İlgili Araştırma
Cevap:

Türk Dil Kurumu kısaca TDK 12 Temmuz 1932 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile kurulmuştur. Türk dili araştırma üzerine çalışmalar yürüten bu kurum aynı zamanda yapılan çalışmaları yayınlamakta ve Türk dilinin kurallarını belirlemektedir.

Türk Dil Kurumu Ne İş Yapar?

Türk Dil Kurumu İle İlgili Araştırma

Türk dil kurumu ne iş yapar? TDK, Türk dili hakkında araştırma ve çalışmalar yapar, sözlük ve gramer kurallarını belirler, Türkçe’nin yabancı dillere çevirisi veya Türkçedeki yabancı kelime ve ifadelerin Türkçeleştirilmesi gibi konular üzerinde çalışır.

Türk Dil kurumu kuruluş amacı ise Türk dili hakkında araştırma ve çalışmalar yapmak, Türkçe sözlük ve gramer kurallarını belirlemek, Türk dil ve kültürünün tanıtımı, korunması ve geliştirilmesi için etkinlikler ve projeler düzenlemektir.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 47. Sayfa Cevapları Özgün Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.