Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 15:09 - Zülal Güneş Yazdı

Türk Kültüne Ait Destanın, UNESCO Tarafından Kültür Mirası Listesine Alınması Neden Önemlidir?

Soru: Türk Kültüne Ait Destanın, UNESCO Tarafından Kültür Mirası Listesine Alınması Neden Önemlidir?
Cevap: Kültür, dünyada evrensel olarak kabul edilir. Yani yalnızca dünyanın bir bölümüne ait bir olgu olarak görülmez, ortak miras kabul edilir. Bu nedenle dünyanın ortak kültürel mirasına katkıda bulunacak her eserin korunması gereklidir.

UNESCO Tarafından Kültür Mirası Listesine Alınan Destanımız Neden Önemli Olarak Gözükür?

Türk Kültüne Ait Destanın, UNESCO Tarafından Kültür Mirası Listesine Alınması Neden Önemlidir

Kültür, dünyada evrensel olarak kabul edilir. Yani yalnızca dünyanın bir bölümüne ait bir olgu olarak görülmez, ortak miras kabul edilir. Bu nedenle dünyanın ortak kültürel mirasına katkıda bulunacak her eserin korunması gereklidir.

Bu sebeple de Türk kültünde oldukça önemli bir yere sahip olan destanların korunması ve nesiller boyu aktarılması dünya kültürüne katkı açısından önemli ve gereklidir. Bu nedenle UNESCO ortak dünya miraslarını koruma altına alan bir kuruluş olduğu için Türk kültünde bulunan yazılı ya da sözlü bir eserin de koruma altına alınması, ileriki nesillere taşınması açısından oldukça büyük öneme sahiptir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.