Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:12 - Zülal Güneş Yazdı

Ülkemizde hangi iletişim araçları hangi amaçla kullanılmaktadır?

Soru: Ülkemizde hangi iletişim araçları hangi amaçla kullanılmaktadır?
Cevap: Ülkemizde iletişim araçları çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Bunlar Telefonlar, e-posta, sosyal medya, WhatsApp, telegram, zoom, Skype ve Google meet gibi sosyal medya araçları kullanılmaktadır.

Kullanılan İletişim Araçları Nelerdir?

Ülkemizde hangi iletişim araçları hangi amaçla kullanılmaktadır?

Bazı yaygın kullanım amaçları şunlardır:

  • Telefonlar, bireysel iletişim için en yaygın kullanılan araçlardan biridir. Ayrıca işletmeler ve kurumlar da telefonları, müşteri hizmetleri, satış ve pazarlama gibi amaçlarla kullanmaktadır.
  • E-postalar, iş amaçlı iletişimde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. İşletmeler, kamu kurumları ve öğretim kurumları, e-posta yoluyla müşteri ve öğrenci iletişimini yönetmektedir.
  • Sosyal medya, bireysel iletişim ve iş amaçlı iletişimde de kullanılmaktadır. İşletmeler ve kurumlar, müşterileriyle ve hedef kitleleriyle sosyal medya aracılığıyla etkileşim kurmakta, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri yapmaktadır.
  • WhatsApp, Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları, bireysel iletişimde çok sık kullanılmaktadır.
  • Zoom, Skype, Google Meet gibi video konferans araçları, özellikle pandemi döneminde işletmeler, öğretim kurumları ve kamu kurumları tarafından kullanılmıştır. Bu araçlar, uzaktan çalışma ve eğitim süreçlerinde iletişimi sağlamaktadır.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 25. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.