Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:41 - Zülal Güneş Yazdı

Üretim faaliyetlerinde teknolojiden yararlanmanın üretime katkısı neler olabilir?

Soru: Üretim faaliyetlerinde teknolojiden yararlanmanın üretime katkısı neler olabilir?
Cevap: Teknolojik gelişmeler, üretim faaliyetlerinde verimliliği ve kaliteyi artırmak, maliyetleri düşürmek, iş süreçlerini hızlandırmak ve daha sürdürülebilir üretim yapmak gibi birçok fayda sağlar.

Üretimde Teknolojinin Etkisi Nedir?

Üretim faaliyetlerinde teknolojiden yararlanmanın üretime katkısı neler olabilir?

Teknolojik gelişmeler, üretim faaliyetlerinde verimliliği ve kaliteyi artırmak, maliyetleri düşürmek, iş süreçlerini hızlandırmak ve daha sürdürülebilir üretim yapmak gibi birçok fayda sağlar. Aşağıdaki gibi birkaç örnek verilebilir:

  • Yeni teknolojiler, üretim süreçlerinin daha verimli hale gelmesine yardımcı olur. Bu, daha az zamanda daha fazla üretim yapılmasına izin verir.
  • maliyetleri düşürerek üretim faaliyetlerinin daha karlı hale gelmesine yardımcı olabilir. Örneğin, otomasyon sistemleri, işgücü maliyetlerini azaltarak işletme maliyetlerini düşürebilir.
  • ürünlerin kalitesini artırmak için kullanılabilir. Bu, müşteri memnuniyetini artırır ve işletme için rekabet avantajı sağlar.
  • Teknolojik gelişmeler, üretim süreçlerini hızlandırmak için kullanılmaktadır.
  • Teknolojik gelişmeler, daha sürdürülebilir üretim yapılmasına yardımcı olur.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 169. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.