Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 3:59 - Zülal Güneş Yazdı

Uzay Teknolojisi Sayesinde Geliştirilen Araçlar Nelerdir?

Soru: Uzay Teknolojisi Sayesinde Geliştirilen Araçlar Nelerdir?
Cevap: Uzay teknolojisi sayesinde birçok araç geliştirmesi yapılmıştır. MRI, kızılötesi termometre, yapay kalp pompası, işitme cihazları, GPS, kalp kaslarını koşullandırma makinesi, mikrodalga fırın, ayakkabı astarı, şarjlı el süpürgesi, joystick, protezler ve oksijen maskeleri bu araçlar arasındadır

Uzay Teknolojisinin Araçların Gelişimine Etkisi Nedir?

Uzay Teknolojisi Sayesinde Geliştirilen Araçlar Nelerdir

Hayatın birçok alanında kullandığımız aletlerin uzay teknolojisi kullanılarak yaratıldığını biliyor muydunuz? Yıldızlar, gezegenler, nesneler bize tamamen gizemli ve uzak gelebilir. Ancak bu konular hayatımızı hem doğrudan hem de dolaylı olarak etkileme gücüne sahiptir. Birçoğunu bilmesek de günlük hayatımıza inanılmaz faydalar sağlıyorlar. Bu faydaların en büyük kaynağı uzay araştırmaları ve büyük bütçeli projelerden gelmektedir. Uzay teknolojisi sayesinde hayatımızda ortaya çıkan birçok araç hayatımızı kolaylaştırıyor. Aslında, bazı araçlar hastalıkları tedavi etmek ve tespit etmek için kullanılabilir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 3. Sayfa Cevapları Aydın Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.