Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 3:39 - Zülal Güneş Yazdı

Vatandaşlar Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Başvurarak Güvenlikle İlgili Önlem Alınmasını İsteyebilir?

Soru: Vatandaşlar Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Başvurarak Güvenlikle İlgili Önlem Alınmasını İsteyebilir?
Cevap: Vatandaşlar, valilik, emniyet, kaymakamlık, muhtarlık, jandarma gibi kurum ve kuruluşlardan güvenlikle ilgili önlem alınmasını isteyebilmektedir

Güvenlik Önlemleri İçin Hangi Kurum ve Kuruluşlara Başvurabiliriz?

Vatandaşlar Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Başvurarak Güvenlikle İlgili Önlem Alınmasını İsteyebilir

Vatandaşlar, valilik, emniyet, kaymakamlık, muhtarlık, jandarma gibi kurum ve kuruluşlardan güvenlikle ilgili önlem alınmasını isteyebilmektedir. Bu kurum ve kuruluşlar, vatandaşın güvenliğinden sorumludur ve kişiler, güvenlikle ilgili bir önlem alınmasının gerektiğini düşündüğü durumlarda bu kurum ve kuruluşlara başvurarak güvenlik önlemi aldırabilmektedir.

Bu konuda nasıl bir güvenlik konusu ve önlemi için başvurulacağına göre vatandaşların başvurmaları gereken kurum ve kuruluş değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de kişilerin öncelikle yaşadığını güvenlik sorunu ile ilgili nereye başvurması gerektiğini öğrenmesi gerekmektedir.

Polis ve jandarma ülkemizdeki güvenlik birimleri olurken, yerel yönetimler ve üst düzey yönetimler ile de önlem alınması istenebilmektedir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 173. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.