Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:31 - Zülal Güneş Yazdı

Yağmur Damlaları, Yeryüzüne Hızlanarak Düşseydi Ne Olurdu?

Soru: Yağmur Damlaları, Yeryüzüne Hızlanarak Düşseydi Ne Olurdu?
Cevap:

Eğer yağmur damlaları yeryüzüne hızlanarak düşseydi, o zaman yağmur damlalarının enerjisi artar ve daha büyük bir güç ile yere çarpabilecekler. Özellikle yükseklik arttıkça düşen cismin hızı artış gösterdiğinde sağladığı kuvvet etkisi de artış göstermektedir.

Yağmur Yeryüzüne Hızlı Düşseydi Neler Yaşanırdı?

Yağmur Damlaları, Yeryüzüne Hızlanarak Düşseydi Ne Olurdu

Yağmur damlaları hızlı düşerse kuvvet artacaktır. Bu da daha fazla ses, daha fazla su püskürmesi ve hatta hasar oluşmasına neden olacaktır. Özellikle yağmur sırasında ince cisimlerin basıncı daha yüksek olduğu için hızla inen yağmurun basıncı da normale göre artış gösterecek ve düştüğü alanlarda delme veya aşındırma gibi hasarlara neden olacaktır. Ayrıca, yağmur damlalarının hızının artması, yağmurun yağması esnasında daha fazla zarar verme riskini de artırabilir.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 110. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.