Cevap Yaz
22 Şubat 2024, 13:45 - Zülal Güneş Yazdı

Yapay Çevre İle Doğal Çevre Arasındaki Farkları Yazınız.

Soru: Yapay Çevre İle Doğal Çevre Arasındaki Farkları Yazınız.
Cevap: Yapay çevre ile doğal çevre arasındaki farklar içerisinde özellikle doğal çevrenin oluşumunda herhangi bir insan katkısı bulunmamakta ancak yapay çevre tamamen insanlar tarafından meydana getirilmektedir.

Doğal Çevre ve Yap Çevre Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yapay Çevre İle Doğal Çevre Arasındaki Farkları Yazınız.

Bu bağlamda doğal çevre tamamen kendi kendine oluştuğu için oluşum süreci oldukça yavaş olup yapay çevrenin oluşum süresi oldukça hızlıdır.

Bunun yanı sıra doğal çevrede yaşayan canlılar beslenme barınma gibi ihtiyaçlarını doğadan karşılarlar ancak yapay çevrede bulunan canlılara beslenmeleri için yardımcı olunması gerekmektedir.

Özellikle insan olgusu bulunmayan doğal çevre dünyamızın tüm noktalarını kapsarken yapay çevreler genellikle insanların bulundukları ev, hayvanat bahçesi veya sera gibi ortamları içermektedir.

Özellikle evcil hayvanlar için doğal ortamda bulunmanın yanı sıra ev ortamında yani yapay ortamda bulunma söz konusu olabilmektedir. Bu durumda evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamaları gerekmektedir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 197. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.