Cevap Yaz
7 Nisan 2023, 11:25 - Zülal Güneş Yazdı

Yaşadığınız yerde hangi alanda sivil toplum kuruluşunun olmasını isterdiniz?

Soru: Yaşadığınız yerde hangi alanda sivil toplum kuruluşunun olmasını isterdiniz?
Cevap: Yaşadığımız yerde mutlaka bulunması gereken ve ihtiyaç duyulan bazı sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Bunlar eğitimi destekleyen, insan haklarını savunan, sağlık hizmetleri konusunda çalışan, kadın ve erkek eşitliğini savunan kuruluşlardır.

Sivil Toplum Kuruluşlarının Amaçları Nelerdir?

Yaşadığınız yerde hangi alanda sivil toplum kuruluşunun olmasını isterdiniz?

Yaşadığımız yerde mutlaka bulunması gereken ve ihtiyaç duyulan bazı sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. bu kuruluşlardan bazıları şöyledir;

  • İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevre kirliliği gibi konularda çalışan sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Bu kuruluşlar, çevre dostu uygulamaların teşvik edilmesi ve doğal kaynakların korunması için çalışmaktadırlar.
  • Eğitim sistemi ve öğrencilerin ihtiyaçları üzerine çalışan sivil toplum kuruluşları, eğitimin kalitesini artırmak ve herkese eşit bir eğitim imkanı sunmak için çalışabilir.
  • İnsan haklarının korunması ve savunulması için çalışan sivil toplum kuruluşları, özellikle zayıf grupların haklarını savunmak için faaliyet göstermelidir.
  • Sağlık hizmetleri konusunda çalışan sivil toplum kuruluşları, sağlık hizmetlerinin daha erişilebilir hale getirilmesi için çalışabilir.
  • Kadınların eşit haklara sahip olması ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışan sivil toplum kuruluşları, kadınların toplumdaki yerinin güçlenmesi için faaliyet göstermelidir.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 165. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.