Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 15:02 - Zülal Güneş Yazdı

Yasak nedeniyle yayla ve mezralara gidemeyen besiciler hangi zorluklarla karşılaşırlar?

Soru: Yasak nedeniyle yayla ve mezralara gidemeyen besiciler hangi zorluklarla karşılaşırlar?
Cevap: Yayla ve mezralara gidemeyen besiciler, hayvanlarını otlatma ve hayvancılık faaliyetlerini yürütme konusunda bir dizi zorlukla karşılaşabilirler.

Besicilerin Yasak Zamanında Karşılaşabileceği Sorunlar Nelerdir?

Yasak nedeniyle yayla ve mezralara gidemeyen besiciler hangi zorluklarla karşılaşırlar

Bazı olası zorluklar şöyledir;

  • Yaylalarda veya mezralarda otlatma yapamayan besiciler, hayvanlarını beslemek ve su sağlamak konusunda zorluklar yaşayabilirler. Bu da hayvanların sağlığına ve verimine olumsuz etki edebilir.
  • Besicilerin yaylalara gidememesi, hayvanların süt ve et üretimi için gerekli olan beslenme koşullarının sağlanamamasına neden olabilir. Bu durum da besicilerin ekonomik kayıplar yaşamasına sebep olabilir.
  • Yaylalara gidemeyen besicilerin, hayvanları hastalıklara yakalanması veya ciddi sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir.
  • Besicilerin yaylalara gidememesi, hayvanlarına iyi bakamama ve ekonomik kayıplar nedeniyle psikolojik stres yaşamalarına neden olabilir.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.