Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:11 - Zülal Güneş Yazdı

Yaya İken Uyduğunuz Trafik Kuralları Nelerdir? Açıklayınız

Soru: Yaya İken Uyduğunuz Trafik Kuralları Nelerdir? Açıklayınız
Cevap:

Yaya iken uyduğumuz trafik kuralları arasında, yaya geçidini kullanmak, trafik polisine, trafik ışıklarına ve trafik levhalarına uymak, kaldırımdan yürümek, karşıdan karşıya geçerken önce sağa sonra sola bakmak, alt ve üst geçitleri kullanmak gibi kurallar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, yaşlı ve çocuklara karşıdan karşıya geçerken yardım etmek, kaldırım bulunmayan yollarda yolun solundan yürümek gibi daha birçok kural bulunmaktadır.

Kara Yollarında Karşıya Geçmek İçin Nereleri Tercih Etmeliyiz?

Yaya İken Uyduğunuz Trafik Kuralları Nelerdir Açıklayınız

Kara yollarında karşıya geçmek için nereleri tercih etmeliyiz? Sorusuna yanıt olarak; Yaya geçitlerini, eğer yaya geçidi yoksa üst veya alt geçitleri kullanarak karşıdan karşıya geçmeyi tercih etmemiz gerekmektedir.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 19. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.