Cevap Yaz
22 Mart 2024, 7:28 - Furkan Yazdı

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

23 Nisan 1920 TBMM (Türkiye büyük millet meclisi ) ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının büyük çabası ve gayreti ile açılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, 23 nisan tarihinde, Türk milletinin egemenliğini ilan etmiştir. Bu ilanla birlikte ülkemizin güçlü bir alt yapısı inşa edilmiştir.

23 nisan, Türkiye cumhuriyetinin resmen kurulduğunu kanıtlayan ve tarihimiz açısından çok önemli bir yere sahip olan bir gündür. 23 Nisan’da Türkiye büyük millet meclisinin açılmasıyla birlikte Türk milletinin kendi meclisi olmuştur. Türkiye büyük millet meclisinin açılmasından sonra ise bu özel gün tüm dünya da kardeşlik mesajlarının iletildiği ve bütün sorunların hep birlikte demokratik ve adaletli bir şekilde çözüldüğünün her zaman hatırlatılması için ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ilan etmiştir. Bu sebeple de günümüze kadar her yıl 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Bu özel günde her yıl çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Üstelik sadece ülkemizdeki çocuklar değil tüm dünyadaki çocuklar bu günü kutlamaktadır.

Her yıl 23 nisanla birlikte dünyadaki tüm çocuklar ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olarak kutlamakta ve kutlayacaklardır.

 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.