Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
9 Aralık 2019, 19:14
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1069

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

23 Nisan 1920 TBMM (Türkiye büyük millet meclisi ) ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının büyük çabası ve gayreti ile açılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, 23 nisan tarihinde, Türk milletinin egemenliğini ilan etmiştir. Bu ilanla birlikte ülkemizin güçlü bir alt yapısı inşa edilmiştir.

23 nisan, Türkiye cumhuriyetinin resmen kurulduğunu kanıtlayan ve tarihimiz açısından çok önemli bir yere sahip olan bir gündür. 23 Nisan’da Türkiye büyük millet meclisinin açılmasıyla birlikte Türk milletinin kendi meclisi olmuştur. Türkiye büyük millet meclisinin açılmasından sonra ise bu özel gün tüm dünya da  kardeşlik mesajlarının iletildiği ve bütün sorunların hep birlikte demokratik ve adaletli bir şekilde çözüldüğünün her zaman hatırlatılması için ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ilan etmiştir. Bu sebeple de günümüze kadar her yıl 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Bu özel günde her yıl çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Üstelik sadece ülkemizdeki çocuklar değil tüm dünyadaki çocuklar bu günü kutlamaktadır.

Her yıl 23 nisanla birlikte dünyadaki tüm çocuklar ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olarak kutlamakta ve kutlayacaklardır.

 


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.