Cevap Yaz
13 Mart 2024, 16:01 - Sena Yazdı

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı 179-181. Sayfa Cevapları ÖZGÜN Yayınları

5.Sınıf Matematik Ders Kitabı 179-181. Sayfa Cevapları ÖZGÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Üçgen ve Dörtgenlerin İç Açılarının Ölçüleri Toplamı konusunun bulunduğu 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 179-181 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı 179-181. Sayfa Cevapları ÖZGÜN Yayınları

5.Sınıf ÖZGÜN Yayıncılık Matematik Ders Kitabı 179-181. Sayfa Cevapları Üçgen ve Dörtgenlerin İç Açılarının Ölçüleri Toplamı

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 179 Cevapları Özgün Yayınları

Hazırlanalım

Bir dörtgen olan KLMN paralelkenarının iç açılarının ölçüleri toplamının, dikdörtgenin iç açılarının ölçüleri toplamı ile aynı olup olmayacağı hakkındaki düşüncenizi açıklayınız.
Cevap: Dörtgenlerin iç açılarının ölçüleri her zaman 360° olduğu için paralelkenarın iç açı ölçüleri ile dikdörtgenin iç açıları ölçüleri aynıdır.


Etkinlik Yapalım

Tangramın yan yana konulduğunda kare oluşturan iki üçgen parçasını alınız. Bu parçaları yan yana getirerek bir kare oluşturunuz. Karenin açı özelliklerinden yararlanarak iç açılarının ölçüleri toplamını bulunuz
Cevap: 90 + 90 + 90 + 90 = 360°


Oluşturduğunuz karenin içinde iki tane üçgen olduğuna göre bir üçgenin iç açılarının ölçüleri toplamının kaç derece olacağını belirleyiniz.
Cevap: Üçgenin iç açıları 180°dir.


5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 181 Cevapları Özgün Yayınları

Öğrendiklerinizi Uygulayınız

 Aşağıdaki çokgenlerde ölçüsü verilmeyen açıların kaçar derece olduğunu bulunuz.
Cevap:

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 181 Cevapları Özgün Yayınları

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.