Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 17:08 - Zülal Güneş Yazdı

Atatürk, Çocuklara Niçin Önem Vermiştir?

Soru: Atatürk, Çocuklara Niçin Önem Vermiştir?
Cevap:

Atatürk, çocukları milletin geleceği olarak görmüştür. Türk haklının büyük önderi olan Mustafa Kemal Atatürk gelecek neslin çocuklar sayesinde daha iyi olacağını düşünmüştür.

Aynı zamanda çocuklar masumiyeti ve barışı simgelemektedir. Bu nedenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Özelliği Nedir?

Atatürk, Çocuklara Niçin Önem Vermiştir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının özelliği dünyada çocuklara hediye edilmiş tek milli bayram olmasıdır. Sadece Türk çocukları değil tüm dünya çocuklarının bu bayramı kutlaması da milli bayramın evrensel bir niteliğe sahip olmasına neden olmaktadır. Türklerin en büyük ve tek lideri olan Atatürk sadece Türkler tarafından değil tüm milletler tarafından saygıyla ile anılmaktadır.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 60. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.