Cevap Yaz
5 Mart 2024, 16:23 - Zülal Güneş Yazdı

Atıkları Ayrıştırmanın Sağlayacağı Faydalar Nelerdir?

Soru: Atıkları Ayrıştırmanın Sağlayacağı Faydalar Nelerdir?
Cevap: Atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüme gönderilmesi çevrenin korunmasını sağlamakta, daha az doğal madde tüketimine yardımcı olmakta, daha kolay geri dönüşüm sağlanmakta, enerji verimliliği artmakta ve çevre kirliliği azaltılmaktadır.

Atıkları Ayrıştırmak Niçin Önemlidir?

Atıkları Ayrıştırmanın Sağlayacağı Faydalar Nelerdir

Böylece çevresel atıklar azalmış ve insan sağlığı korunmuş olmaktadır. Ülke ekonomisine katkı sağlamak, enerji tasarrufu sağlamak, çevre kirliliğinin artmasını önlemek veya doğal kaynakların korunmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen atıkların ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi durumu oldukça faydalıdır.

Bu noktada evsel atıklar cam atıklar, plastik atıklar veya ayrı saklanması gereken atıklar olarak kategorilendirilen atık maddeler kendi gruplarına göre ayrıldıklarında geri dönüştürülmeli çok daha kolay olmaktadır.

Bu nedenle etrafımızda bulunan atık maddeleri sokaklarda bulunan atık ayrıştırma kutularına türüne uygun olarak atmak oldukça önemlidir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 188. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.