Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Çocuğum Hangi Okula Başlayacak?

Çocuğum Hangi Okula Başlayacak 2019 2020

Çocuğum Hangi Okula Gidecek Nasıl Öğrenebilirim

e-okul Kayıt Sorgulama

Değerli anne ve babalar. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yaklaşıyor. Çocuklarımızın hayata atılmaları ve kaliteli bir eğitim görmeleri amacıyla eğitim-öğretim kurumlarına kayıt ettiriyoruz. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yaklaşırken anne ve babalar “Çocuğum hangi okula başlayacak?” gibi sorular sormaya başladılar. Sevgili veliler, konumuzda paylaşacağımız bilgi ile 2023-2024 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin hangi okulda kayıtlı olduğunu öğrenebileceksiniz. Bu konuya girerek “e-okul kayıt sorgulama” işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA BAŞLAYACAK?

Eğitim-Öğretim hayatına ilk defa 1. sınıftan başlayacak olan sevgili öğrencilerimizin velileri “çocuğum hangi okulda başlayacak” sorusunun yanıtını bu sayfada bulacaktırlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. 2. 3. 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin kayıtlı olduğu ikametgah adreslerine göre okulları eşleşecektir. Öğrencilerin velileri, öğrencisinin hangi okulda kayıtlı olduğunu öğrenebilmek için vereceğimiz bağlantıyı ziyaret etmelidirler. Vereceğim bağlantı Milli Eğitim Bakanlığının e-okul servisidir. Bu servisten Türkiye Cumhuriyeti(TC) Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerini girerek rahatlıkla öğrencinin bilgilerine erişebilecekler.


İlkokula Kayıt Yaşı

Eğitim-Öğretim hayatına ilk defa başlayacak olan öğrencilerin yaş sınıra takılmaması için belli hesaplamalar yapmaları gerekmektedir. Zira belli bir ayın altında yaşı olan öğrenciler ilk okul eğitimine başlayamazlar. Eylül ayının sonu itibariyle 66-67-68. ayını bitiren öğrenciler eğitim-öğretim hayatına isteğe bağlı başlayabilirken okul öncesi ana sınıfına başlayabilirler.

Ancak 69-70. ayını bitiren öğrenciler ise okul öncesi yani ana okulu hakkını kaybedip ilk okula mecburi olarak yazdırılması gerekmektedir. Bu tarz durumla karşılaşmadan önce sizin için verdiğimiz örnek bilgileri inceleyiniz.

E-Okul Okula Başlama Yaşı Örnek Öğrenci


MEB Öğrenci Bilgisi Sorgulama Bağlantısı

e-okul Kayıt Sistemi

BURAYA tıklayarak öğrencinizin kayıtlı olduğu okulu sorgulayabilirsiniz. Yönlendirileceğiniz sayfada öğrencinin TC Kimlik Numarası, doğum tarihi vb. kimlik bilgisi istenecektir. Bu bilgiler eksiksiz ve doğru doldurduğu taktirde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencinin kayıtlı olduğu okulu görebilirsiniz.


Forum Sınıf yöneticileri olarak 2023-2024 eğitim-öğretim hayatına başlayacak olan geleceğimiz nesillere, eğitim öğretim hayatlarında başarılar, zihin açıklığı dileriz.

Bu konumuzda öğrencileri bilhassa anne babaları ilgilendiren önemli bir konu olan “Çocuğum Hangi Okula Başlayacak?” sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Öğrencilerimizin yanında yer alacak olan ailelerimize de eğitim-öğretim hayatları boyunca başarılar dileriz. Unutmayın ki bir öğrenci anne ve babası olmadan eğitimini alamaz 🙂

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.