Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
27 Şubat 2020, 13:37
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

Derslere nasıl çalışılmalıdır?

Derslere nasıl çalışmamız gerekiyor?

Bu konu binlerce öğrencinin üşendiği yada erindiği konular arasında yer alıyor. “sonra yaparım, boşver ne uğraşacam” gibi laflar söylesek bile çalışmak şart. Çalışmadan bir başarı gelmez. Koca Osmanlı İmparatorluğu bile küçücük bir bölge olan Bizans’ın son kara parçasını almak için haftalarca hatta aylarca uğaraşan bir komutan nasıl çalışmışsa bizde derslerimize öyle çalışmalıyız. Bizim görevimiz daha zor bu yüzden daha çok çalışmalıyız. Çalışmadan önce bir hedef belirlemeli ve o hedefi elde edeceğine inanmalıdır çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.

İnancımızı kazandıktan sonra dilerseniz youtube aracılığıyla konunuz hakkında video izleyebilir eş zamanlı çalışabilirsiniz. Bunların dışında bir kaynak kitap edinmeli ve çalışılması gereken konuya önceden ön bilgi almalıyız. Daha sonra çalışma ortamı hazırlamalıyız. Çalışma ortamımız bir masa olmalıdır. Koltuk gibi yumuşak şeylerin üstünde mümkünse çalışılmamalıdır çünkü uykumuz gelebilir. Çalışma ortamında herhangi bir telefon, televizyon gibi elektronik cihaz olmamalıdır.

Ortam hazır olduktan sonra ders kitabı ve kaynak kitaplardan konu detaylıca okuyup anlaşılmalıdır. Önemli yerlerin altı fosforlu kalem aracılığıyla çizip belirleyelim. Konuyu dikkatlice okuyup anladıktan sonra pekiştirmek için okuduktan sonra test çözün. Ertesi gün yine test çözüp konuyu anladığınızdan emin olun. Eğer ertesi gün testi çözememişseniz konuya tekrar çalışmanız gerekebilir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Üniversitelerin Farkları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.