Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:50 - Furkan Yazdı

Derslere nasıl çalışılmalıdır?

Derslere nasıl çalışılmalıdır

Derslere nasıl çalışmamız gerekiyor?

Bu konu binlerce öğrencinin üşendiği yada erindiği konular arasında yer alıyor. “sonra yaparım, boşver ne uğraşacam” gibi laflar söylesek bile çalışmak şart. Çalışmadan bir başarı gelmez. Koca Osmanlı İmparatorluğu bile küçücük bir bölge olan Bizans’ın son kara parçasını almak için haftalarca hatta aylarca uğaraşan bir komutan nasıl çalışmışsa bizde derslerimize öyle çalışmalıyız. Bizim görevimiz daha zor bu yüzden daha çok çalışmalıyız. Çalışmadan önce bir hedef belirlemeli ve o hedefi elde edeceğine inanmalıdır çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.

İnancımızı kazandıktan sonra dilerseniz youtube aracılığıyla konunuz hakkında video izleyebilir eş zamanlı çalışabilirsiniz. Bunların dışında bir kaynak kitap edinmeli ve çalışılması gereken konuya önceden ön bilgi almalıyız. Daha sonra çalışma ortamı hazırlamalıyız. Çalışma ortamımız bir masa olmalıdır. Koltuk gibi yumuşak şeylerin üstünde mümkünse çalışılmamalıdır çünkü uykumuz gelebilir. Çalışma ortamında herhangi bir telefon, televizyon gibi elektronik cihaz olmamalıdır.

Ortam hazır olduktan sonra ders kitabı ve kaynak kitaplardan konu detaylıca okuyup anlaşılmalıdır. Önemli yerlerin altı fosforlu kalem aracılığıyla çizip belirleyelim. Konuyu dikkatlice okuyup anladıktan sonra pekiştirmek için okuduktan sonra test çözün. Ertesi gün yine test çözüp konuyu anladığınızdan emin olun. Eğer ertesi gün testi çözememişseniz konuya tekrar çalışmanız gerekebilir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.