Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:50 - Furkan Yazdı

Okulda nasıl ders dinlenmelidir?

Okulda nasıl ders dinlenmelidir?

Nasıl not alınmalıdır? Sınava Nasıl Çalışılmalıdır?

Okulda ders dinlemek gelecekte gireceğimiz olan önemli sınavlar için çok önemlidir. Gelecekte gireceğimiz olan sınavların konularını ders içerisinde öğretmenler bizlere anlatır ancak öğretmenlerin verdiği bilgileri dinlemek yetmez, not almalıyız, dersi dinlerken zinde olmalıyız, aç olmamalıyız, başka bir şeyle uğraşmamalıyız. Bu gibi sorunlar dersi dinlerken bize sorun çıkarabilir. Örneğin aç iken ders dinlersek aklımız derse odaklanamaz ve sürekli açlık hissine odaklanır. Zinde olmazsak derste uyuklayabilir ve tüm dersi kaçırabiliriz.

 

Bu gibi nedenler dersi dinlememize manidir. Sınavlara çalışmadan önce en önemli olarak kendimize bir hedef koymalıyız. Bu hedefe ulaşmak için sürekli çalışıp çabalamalıyız. Bir hedefimiz yoksa çalışma isteğimiz olmaz. Bir hedef belirledikten sonra dersi dinlemek için ilk okul defterleri gibi veya bir not defteri tarzı bir defter alıp ek defter kullanmalıyız. Derste öğretmenin söylediği önemli konu ve sözleri not etmeliyiz. 60 sayfalık bir kitaba çalışmaktansa kendi almış olduğunuz 5 6 sayfalık notlara çalışırsanız emin olun daha çok başarı elde edersiniz. Bu nedenle ders sırasında not almak çok önemlidir.

 

Ders sırasında not aldıktan sonra notları kitaptakilerle karşılaştırıp bir sorun olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Sorun yoksa notları gözden gezdirip eve götürebiliriz. Ev içerisine girip dersimize gönül rahatlığıyla çalışabiliriz. Derse nasıl çalışmanız gerektiği bilmiyorsanız bu konuya bakabilirsiniz. https://www.forumsinif.com/derslere-nasil-calisilmalidir.html

 

Bu konu içerisindekileri detaylıca okuyup dersimize çalışmalıyız daha sonra sınavlarda yüksek not almanız kaçınılmazdır!

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.