Cevap Yaz
8 Mayıs 2023, 23:35 - Zülal Güneş Yazdı

Bilim ve Teknoloji Alanında “Zekâ, Araştırmacılık, Sabır, Azim, Yaratıcılık, Çalışkanlık” Özelliklerinden Hangisi Daha Önemlidir?

Soru: Bilim ve Teknoloji Alanında “Zekâ, Araştırmacılık, Sabır, Azim, Yaratıcılık, Çalışkanlık” Özelliklerinden Hangisi Daha Önemlidir?
Cevap:

Bilim ve teknoloji alanında bu özelliklerin hepsi oldukça önemlidir. Ancak bu özellikler içerisinde azim diğerlerine göre bence daha önemlidir. Bunun nedeni ise bilim ve teknoloji alanında pek çok engelle ve sorunla karşılaşabilmek mümkündür ve bu engelleri aşabilmek için de azimli ve kararlı olmak gerekmektedir.

“Zekâ, Araştırmacılık, Sabır, Azim, Yaratıcılık, Çalışkanlık” Özelliklerinden Hangileri Bilim İçin Önemlidir?

Bilim ve Teknoloji Alanında "Zekâ, Araştırmacılık, Sabır, Azim, Yaratıcılık, Çalışkanlık" Özelliklerinden Hangisi Daha Önemlidir?

Bilim ve teknoloji için uzun uğraşlar gerekmekte ve kişilerin de her zaman büyük bir dikkatle çalışması gerekmektedir. Bu nedenle de asla pes etmeyen, üzerinde çalıştığı işin üzerine düşen, denemekten yılmayan ve çok çabalayan kişiler ancak bilim ve teknolojide başarılı olabilir.

Bu yüzden de azimli bir birey olmak, pes etmeden ve yılmadan sonuca ulaşabilmek için en önemli özelliklerden biridir.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 214. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.