Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:50 - Zülal Güneş Yazdı

Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler?

Soru: Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler?
Cevap:

Kişinin hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığı, o kişinin hayatını ve o ortamda içinde yaşadığı toplumu şekillendirebilir. İnsanın toplumu güzelleştirmek için yaptığı yardımlaşma ve dayanışma ördekleri, zamanla diğer insanlara da bulaşacak ve bir iyilik akışına dönüşecektir. Çünkü nezaket ve güzellik bulaşıcıdır.

Örneğin; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinde verdiği özgürlük mücadelesi, o kişinin hayatını ve içinde yaşadığı toplumu etkilemiş, Türk milletinin bağımsızlık ateşini yakarak hürriyetine kavuşmuştur denilebilir.

Bir hedefe ulaşma yolları

Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler

Bir hedefe ulaşmanın ilk yolu inanmaktan geçmektedir. Başarmaya inandığınızda hedeflerinize çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Hedeflerinizi yüksek tutmayı unutmayınız.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 34. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.