Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:48 - Zülal Güneş Yazdı

“Birlik ve beraberlik” Konulu Bilgilendirici Bir Metin

Soru: “Birlik ve beraberlik” Konulu Bilgilendirici Bir Metin
Cevap: Atalarımızın atasözlerinden de anlaşılacağı gibi onlar her zaman birliğe değer vermişler. “Bir elin nesi var iki elin sesi var” atasözü birlik ve beraberlik düşüncelerini kanıtlar bir şekilde olmaktadır. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde problem çözmek daha kolaydır. Görevler daha hızlı yapılır. Millet olarak birlik ve beraberlik de önemlidir. Millet olarak önümüze çıkan bir sorun varsa millet olarak aynı şekilde karşılık verirsek daha kolay çözebiliriz.

Örneğin milli mücadele sırasında Mustafa Kemal milli mücadeleyi sürdürürken milli iradeye karşı hareket edenler ve milli mücadeleye karşı hareket edenler Amerikan veya İngiliz manasını destekleyen Osmanlı hükümetinin etkisinde kalmışlardır.

“Birlik ve beraberlik” Sözü Ne Anlama Gelmektedir?

“Birlik ve beraberlik” Konulu Bilgilendirici Bir Metin

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 61. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.