Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:40 - Zülal Güneş Yazdı

Bisikletler hangi yönleriyle farklı özelliklere sahiptir?

Soru: Bisikletler hangi yönleriyle farklı özelliklere sahiptir?
Cevap: Bisikletler kullanılacak  bölgeye, kullanım amacına kullanıcı yaşına ve maliyetine göre çeşitli özelliklere sahip olabilir.

Bisikletin Farklı Özellikleri Nelerdir?

Bisikletler hangi yönleriyle farklı özelliklere sahiptir

Bisikletler dış tasarımlarından, kullanacak kişinin yaşından, kullanılacak yere göre ben hatta profesyonel veya amatör kullanıcı durumuna göre farklı özelliklerde tasarlanmaktadır. Genel olarak bakıldığında tekerleklerinde, tutuş kısımlarında, viteslerinde, amortisör olup olmamasında veya amortisör tasarımında farklı özelliklere sahip olmaktadırlar. Kullanım amacına, sürüldüğü zeminin özelliğine veya kat edilen mesafeye göre farklı özelliklere sahiptir. Örneğin dağ bisikletleri, zorlu arazi koşullarına dayanacak şekilde amortisörlerle üretilir. Yol bisikletleri ise daha ince lastiklere sahip ve sürtünmeyi daha iyi kapsayacak şekilde tasarımlarla üretilmektedir. Tur bisikletlerine baktığımızda dağ bisikleti ve yol bisikletinin arasında bir tasarıma sahip olduğunu görürüz. Bisikletlerin farklılıkları bu şekilde olmaktadır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 208. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.