Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:52 - Zülal Güneş Yazdı

Dilimizde kullanılan yabancı kelimelerin artış sebebi nedir?

Soru: Dilimizde kullanılan yabancı kelimelerin artış sebebi nedir?
Cevap: Dilimizde yabancı kelimelerin kullanımının artmasının sebebi Batı’yı taklit etmek ve Batı’yı örnek almaktır. Elbette bilimsel ve teknik alanda Batı model alınacaktır ama dilimize yabancı kelimeler eklenerek yenilenemez.

Yabancı kelimelerin artışı nasıl önlenir?

Dilimizde kullanılan yabancı kelimelerin artış sebebi nedir

Kişi bunun farkında olmalı ve buna göre hareket etmelidir. Dilimizde Türkçe karşılıkları bulunurken, yabancı kelimelerin kullanılması hala bir kurgudur ve bu durum dilimize zarar vermekte ve kimliğimizi kaybetmemize neden olmaktadır.

Ülkemize gelen insanların konuştuğu bir yabancı dilden etkilenip dilimize yabancı kelimeler katmaya çalışanlar ve konuşurken kelimelerin arasına yabancı ekleri ve kelimeleri karıştıran insanlar var. Bu insanların yaptığı tamamen dolandırıcılıktır. Böyle olmamasına dikkat etmeliyiz.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 20. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.