Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:38 - Zülal Güneş Yazdı

Görgü kurallarına uymak bize neler kazandırır?

Soru: Görgü kurallarına uymak bize neler kazandırır?
Cevap: Toplumsal düzen kurallarla sağlanır. Toplumsal düzenin varlığı görgü kurallarına bağlıdır ve böyle bir toplumda saygı, sevgi ve anlayış gibi hayatın her alanında gereklidir

Görgü Kurallarını Bilmek Bizlere Neler Kazandırır?

Görgü kurallarına uymak bize neler kazandırır

Görgü kuralları hayatımızın her alanında mevcuttur. Aileyi ziyaret ederken, seyahat ederken, sohbet ederken veya gün içinde görgü kurallarına uyulmalıdır. Edep, toplumsal düzeni sağlama, saygı, sevgi, empati gibi ilkeleri içeren bir kuraldır. Toplumsal düzen kurallarla sağlanır. Toplumsal düzenin varlığı görgü kurallarına bağlıdır ve böyle bir toplumda saygı, sevgi ve anlayış gibi hayatın her alanında gereklidir. Örneğin bir aile toplantısında veya arkadaşlar arasında herkes görgü kurallarına uyarsa, bu ortamda küfür gibi hakaretler kullanılmaz, kişiye saygı ve sevgi gösterilir.

Görgü kuralları bizler için toplumsal yaşama uyum sağlama konusunda yol gösterici birer rehber olmaktadır. Görgü kurallarına uymak gereklidir.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 247. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.