Cevap Yaz
21 Ekim 2023, 14:09 - Zülal Güneş Yazdı

Kahramanları hayvanlar olan hikaye edici bir metin

Soru: Kahramanları hayvanlar olan hikaye edici bir metin
Cevap:

3 kunduz kardeş varmış, bu üç kunduz kardeş büyük anneleri ile ceviz ve fındık ağaçlarının da olduğu çok güzel bir ormanda hayatlarını sürerlermiş. Bir gün sincabın biri iki taşı birbirine vurmaya başlamış ve farklı bir ses çıktığını duymuş.

Bunu gören diğer kardeşte boş ceviz kabuklarını bir kutuya dökerek sallamış. İkisinden de çok güzel sesler gelmeye başlamış. Hemen büyük annelerine göstermek için yanına gidip ona da dinletmişler. Büyük anneleri onların bu müzik seslerini çok beğenmiş. Ne kadar başarılı olduklarını söyleyip isterlerse onlara gerçek müzik aletlerini çalmayı öğretmeyi teklif etmiş. Çünkü büyük anne de müzik yapıyormuş.

Kahramanları Hayvanlar Olan Hikaye Edici Bir Metin

Kahramanları hayvanlar olan hikaye edici bir metin

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 129. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.