Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:37 - Zülal Güneş Yazdı

“Kanaat” ve “mutluluk” arasında nasıl bir ilişki vardır?

Soru: “Kanaat” ve “mutluluk” arasında nasıl bir ilişki vardır?
Cevap: Mutluluk hali, kişinin elinde olanla yetinmesi ve kanaat etmesidir. Biri milyonlar kazansa bile, ne tür gözlere sahip olursa olsun, asla mutlu olamaz. İmkânı olan, elindekiyle yetinir, hayattaki güzellikleri görünce mutlu ve huzurlu olur.

“Kanaat” ve “Mutluluk” Arasındaki, Fark Nedir?

“Kanaat” ve “mutluluk” arasında nasıl bir ilişki vardır

Çevrenizde fakir aileler ve çok çalışkan anne ve babalara sahip aileler var. Birincisi, zengin ailelerin buna gücü yetmediği için üzüldüğünü ve daha iyi fırsatlar için mücadele ettiğini görüyorum. Yoksul olarak tanımladığımız aileler ise, sahip olduklarıyla yetiniyor ve aile olmayı seviyor. Aslında hepimiz elimizdekilere şükredip daha iyisini elde etmek için çalışırsak mutlu olabiliriz. ancak aç gözlü insanlar gibi elimizdekilerle yetinmezsek mutlu olamayız.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 266. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.