Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:46 - Zülal Güneş Yazdı

Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır?

Soru: Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır?
Cevap: Mektup ile e-postanın benzer özelliği ikiside haberleşmeye yaramaktadır. Farklılıkları ise bi,ri kağıda diğer cihaza yazılır. Biri uzun süre de gider biri anında iletir.

E-Posta ve Mektubu Ayıran Özellikler Nelerdir?

Mektup ile elektronik posta arasında hangi benzerlik ve farklılıklar vardır

Mektup ve elektronik posta arasındaki benzerlikler yazılı bir iletişim aracı olarak hizmet eder. Duygu ve düşüncelerimizi karşı tarafa aktarabiliriz. Her ikisi de göndereni ve alıcıyı belirtir. Cevaplar, mektup ve e-postalara gönderilen kişi tarafından yazılabilir.

Mektup ve elektronik posta arasındaki farklılıklar ise Mektuplar e-postalardan sonra gelir. Mektup yazarken, bir kişi el yazısını kullanırken e-postalar dijital olarak yazılır. Mektuba ulaşmak için bir aracı gerekirken, e-posta için herhangi bir aracı gerekmez. Mektubun teslim süresi hava şartlarına bağlıdır. E-posta söz konusu olduğunda, tek ihtiyacımız olan bir internet bağlantısı. Mektup yazarken, bir kişi el yazısını kullanırken e-postalar dijital olarak yazılır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.