Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 10:49 - Zülal Güneş Yazdı

“Oburluk ve iştahsızlık bedenin baş düşmanıdır” sözünden hareketle konuşma metni

Soru: “Oburluk ve iştahsızlık bedenin baş düşmanıdır” sözünden hareketle konuşma metni
Cevap:  Lokman Hekim’in de sözünde bahsettiği gibi insanların obur olması vücudun ihtiyacı olan yemekten çok daha fazlasını tükettiğini ve bunun vücuda zararlı olduğunu göstermektedir. Çok fazla yemek yemek bizleri hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak kötü bir duruma getirecektir. Hareketlerimiz kısıtla anınca mutsuz olup iyi hissetmediğimiz günler geçirebiliriz. Ancak bunun tam tersi olan iştahsızlık da vücudumuz için sağlıklı olmayan durumlardan biridir. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan gerekli besin miktarını vücudumuza almazsak sistemlerimizde sorun yaşar, çok fazla zayıflar ve bağışıklık sistemimiz kuvvetli olmadığı için hastalanırız. Bu yüzden dengeli oranda beslenmeye özen göstermeliyiz.

“Oburluk ve İştahsızlık Bedenin Baş Düşmanıdır” Sözünden Hareketle
Konuşma Metni

“Oburluk ve iştahsızlık bedenin baş düşmanıdır” sözünden hareketle konuşma metni

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 217. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.