Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:23 - Zülal Güneş Yazdı

Sağlıklı bir yaşam ve sindirim sistemi arasında nasıl bir ilişki olabilir?

Soru: Sağlıklı bir yaşam ve sindirim sistemi arasında nasıl bir ilişki olabilir?
Cevap:

Sindirim sistemi, vücudumuza giren besinlerin olması gerektiği gibi parçalanmasını ve vitamin gibi gerekli maddelerin vücudumuzdaki kan ve organlar gibi yerlere taşınmasını sağlar. Bu da vücuttan zararlı şeyleri uzaklaştırarak vücudumuzun sağlıklı olması, vücudun hastalıklardan korunması, kilo dengesinin düzgün bir şekilde sağlanması ve mineral proteinler gibi vücudun ihtiyaç duyduğu temel şeylerin temel olarak kullanılması anlamına gelir. Bağırsaklarımız düzgün çalıştığında vücudumuz sağlıklıdır. Vücudumuz sağlıklı olduğunda sindirim sistemimizin de düzgün çalışmaya başlayacaktır.

Sindirim Sistemi Organları

Sağlıklı bir yaşam ve sindirim sistemi arasında nasıl bir ilişki olabilir?

Sindirim sistemi organları arasında, ağız, yemek borusu, yutak, mide, bağırsaklar ve anüs yer almaktadır. Her iki bağırsak da görev alır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 214. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.