Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:47 - Zülal Güneş Yazdı

Tarih Öncesi Çağlarda Yaşayan İnsanlar Zamanı Kaç Bölüme Ayırırdı?

Soru: Tarih Öncesi Çağlarda Yaşayan İnsanlar Zamanı Kaç Bölüme Ayırırdı?
Cevap: Tarih öncesi insanlar zamanı yalnızca iki kısma ayırdılar: gece ve gündüz. Daha sonra nesnelerin gölgelerinin uzunluğunun gün boyunca değiştiğini fark ettiler. Bunun farkına vararak yere attıkları sopanın gölgesinin uzunluğunu ve yönünü takip ederek zamanı ölçmeye çalıştılar. Bunlar güneş saatlerinin erken örnekleridir. İnsanoğlu zamanı, saatin kaç ve ne zaman olduğunu sorarak ölçmeye karar verdi. Böylece hayatları daha düzenli olur ve işlerini zamanında bitirirlerdi. Bileklerimize taktığımız dijital saatlerle olan serüvenimiz çok eskilere dayanmaktadır.

Saat ne işe yarar?

Tarih Öncesi Çağlarda Yaşayan İnsanlar Zamanı Kaç Bölüme Ayırırdı

Saatler gün içerisinde hangi zaman diliminde olduğumuzu öğrenmemizi sağlamaktadır. Dijital saat, analog saat gibi birçok türü bulunmaktadır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 86. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.