Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:41 - Zülal Güneş Yazdı

Tur bisikletlerinin özellikleri nelerdir?

Soru: Tur bisikletlerinin özellikleri nelerdir?
Cevap: Tur bisikletleri  bu ikisi arasında yer alan tekerle yani yol lastiklerinin tekerleklerden biraz daha kalınına, dağ bisikleti lastiklerinin ise daha az dişisine sahiptir. Tur bisikletlerinde daha bisikletlerinde yer alan orta amortisör bulunmamaktadır.

Tur Bisikletlerinin Farkı Nedir?

Tur bisikletlerinin özellikleri nelerdir

Tur bisikletlerinde dağ ve yol bisikletlerine nazaran daha farklı bir tekerlek kullanılmaktadır. Dağ bisikletlerinin tekerlekleri kalın ve dişli, yol bisikletlerini tekerleri ince olmaktadır. Tur bisikletleri ise bu ikisi arasında yer alan tekerle yani yol lastiklerinin tekerleklerden biraz daha kalınına, dağ bisikleti lastiklerinin ise daha az dişisine sahiptir. Tur bisikletlerinde daha bisikletlerinde yer alan orta amortisör bulunmamaktadır. Bunun yerine amortisörlü ve sabit maşalı tur bisikletleri tercih edilmektedir. Tur bisikletleri dağ gibi engebeli yollar yerine genellikle düz bir yolda yani asfaltta kullanıldığından sabit maşalı tur bisikletlerinin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Ancak bir seçenek daha olan kilitli amortisörlü maşaya sahip tur bisikletleri de birçok kullanıcı tarafından kabul görmektedir.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 208. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.