Cevap Yaz
5 Ağustos 2023, 13:16 - Zülal Güneş Yazdı

Yarış bisikletleri ile dağ bisikleti tekerleri arasında nasıl bir fark vardır?

Soru: Yarış bisikletleri ile dağ bisikleti tekerleri arasında nasıl bir fark vardır?
Cevap: Yarış bisikletinde tekerlekler daha ince ve düz tasarlanmıştır. Ancak dağ bisikletleri bunun tam tersi olarak kalın ve dişli tekerleklere sahiptir.

Yarış Bisikleti ve Dağ Bisikletlerinin Tasarımları Arasındaki Fark Nedir?

Yarış bisikletleri ile dağ bisikleti tekerleri arasında nasıl bir fark vardır

Yarış bisikletleri ile dağ bisiklet tekerleri arasında görünüşünde de kendini belli eden farklar bulunmaktadır. Tekerlek ile yol arasındaki sürtünmenin azalması için daha ince ve düz tasarlanmış olan tekerlere yarış bisikletlerinde rastlamanız mümkündür. Ancak dağ bisikletleri bunun tam tersi olarak kalın ve dişli tekerleklere sahiptir. Bunun sebebi dağlarda yani arazilerde kullanılırken o bölgelerin zorlu şartlarında hasar almamaları ve patlamaya karşı dirençli olmaları için tasarlanmış olmalarıdır. Dişli yapıları sayesinde engebeli birçok arazide yol tutuşu daha fazla olacağından dağ bisikletlerinde tercih edilen tekerlekler bahsettiğimiz gibi olmaktadır. Bisikletçiler bu konuda çok daha dikkatlidir.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 208. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.