Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 18:43 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 134-139. Sayfa Cevapları İlke Yayınları

10.Sınıf Tarih Ders Kitabı 134-139. Sayfa Cevapları İlke Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Dünya Gücü: Osmanlı konusunun bulunduğu 10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 134-139 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 134-139. Sayfa Cevapları İlke Yayınları

10.Sınıf İlke Yayınları Tarih Ders Kitabı 134-139.  Sayfa Cevapları Dünya Gücü: Osmanlı

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 134 Cevapları İlke Yayınları

HAZIRLIK

Osmanlı Devleti’nin dünya gücü hâline gelmesinde etkili olan faktörler hakkında neler biliyorsunuz? Belirtiniz.
Cevap: Osmanlı Devleti savaşlarda uyguladığı stratejiler sayesinde birçok beyliği altına almış ve zamanla gelişerek güçlenmiştir. Dış siyasette uzun süreli siyasi politikaları ile dünya gücü haline gelmiştir. 


YORUMLAMA

Mektuptan hareketle XVI. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin gücü hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Osmanlı Devleti 16. yy.da Akdeniz ve Karadeniz bir Türk gölü haline gelmiş, birçok devlete karşı üstünlük kazanmış, geniş kıtalara yayılmış ve bir dünya gücü haline gelmiştir. 


10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 139 Cevapları İlke Yayınları

TARTIŞALIM

Osmanlı Devleti’nin farklı dinlere karşı izlemiş olduğu politikaların devlete kazanımlarını arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Osmanlı Devleti altında yaşayan farklı milletler bulunmaktadır. Bu milletler farklı dinlere inanmaktadır. Osmanlı fethettiği topraklarda halkın kültürüne ve dinine saygı duyarak kendi çatıları altında yaşamalarına izin vermiştir. İzlediği bu politika doğrultusunda milletler birlik içinde yaşayarak Osmanlı Devletinin daha geniş çaplı ilerleyişini sağlamıştır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.