Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 19:00 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 92-95. Sayfa Cevapları İlke Yayınları

10.Sınıf Tarih Ders Kitabı 92-95. Sayfa Cevapları İlke Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Anadolu’nun İslamlaşması konusunun bulunduğu 10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 92-95 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 92-95. Sayfa Cevapları İlke Yayınları

10.Sınıf İlke Yayınları Tarih Ders Kitabı 92-95. Sayfa Cevapları Anadolu’nun İslamlaşması

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 92 Cevapları İlke Yayınları

HAZIRLIK

Ahmet Yesevi, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Ahi Evran, Yunus Emre, Hacı Bektâş-ı Veli ve Hacı Bayrâm-ı Veli gibi şahsiyetlerin Anadolu’nun kültürel yapısına katkıları hakkında neler biliyorsunuz? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz
Cevap: Anadolu’da kurmuş oldukları tarikatları, yazdıkları eserleri, yapmış oldukları konuşmalar, söyledikleri özlü sözlerle beraber Anadolu da ki yaşamı doğrudan etkileyen kültürel yapıyı güçlendirmişlerdir. 


10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları İlke Yayınları

ETKİNLİK

Hoca Ahmet Yesevi, Mevlânâ Celâleddîn Rûmî, Hacı Bektâş-ı Veli, Ahi Evran, Yunus Emre ve Hacı Bayrâm-ı Veli düşünceleriyle insanları nasıl etkilemiş olabilirler? Sınıfta arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Tasavvuf yolunda ilerleyen bu kişiler dünyada insanların iyi hoşgörülü, yardımsever, Allah yolunda, temiz ahlaklı olmaları için uğraşmışlardır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.